Odpowiedź :
Obliczamy wartość wszystkich monet oprócz dwugroszówek
17*20gr=340gr
35*10gr=350gr
24*5gr=120gr
340gr+350gr+120gr=810gr - wartość monet bez dwugroszówek
Obliczamy ilość pieniędzy w kasie bez dwugroszówek
457,50zł+8,10zł=465,60zł
Obliczamy wartość samych dwugroszówek w kasie
466,34zł-465,60zł=74gr
Obliczamy ilość dwugroszówek
74gr/2=37
W kasie było 37 dwugroszówek
17*20gr=340gr
35*10gr=350gr
24*5gr=120gr
340gr+350gr+120gr=810gr - wartość monet bez dwugroszówek
Obliczamy ilość pieniędzy w kasie bez dwugroszówek
457,50zł+8,10zł=465,60zł
Obliczamy wartość samych dwugroszówek w kasie
466,34zł-465,60zł=74gr
Obliczamy ilość dwugroszówek
74gr/2=37
W kasie było 37 dwugroszówek
466,34-457,50=8,84zł
17*0,20=3,40zł
35*0,10=3,50zł
24*0,05=1,20zł
3,40zł+3,50zł+1,20zł=8,10zł
8,84-8,10=0,74zł
0,74zł/0,02zł=37
Odp.W Kasie było 37 dwugroszówek.
17*0,20=3,40zł
35*0,10=3,50zł
24*0,05=1,20zł
3,40zł+3,50zł+1,20zł=8,10zł
8,84-8,10=0,74zł
0,74zł/0,02zł=37
Odp.W Kasie było 37 dwugroszówek.