przyjmując ze cena w hurcie za 1 kg wynosi 2zł to
A= 2zł*0.25=0.50 zł czyli u pana A kilogram kosztuje 2zł+0.50 zł = 2,50 zł
B=2zł*0.30=o.60 zł czyli u panaB kilogram kosztuje 2zł
+0.60zł= 2.60 zł
pan a sprzedał 160kg*2.50zł=400zł
pan b sprzedał 120kg*2.60zł=312zł
za pomocą proporcji:
400zł----------100%
312zł----------x
312*100:400=31200:400=78
100%-78%=22%
Odp.
Na sprzedazy jabłek więcej zyskał pan A, zyskał o 22% więcej niz panB