Odpowiedź :
Za wedline zapłaciła 5.58+ser14.04=19.62 za wszystko
\Reszta =0.38zł.Nie wystarczyło by jej poniewaz musiałaby dopłacic 1.86zł
\Reszta =0.38zł.Nie wystarczyło by jej poniewaz musiałaby dopłacic 1.86zł
I
0,45kg×12,40zł/kg=5,58zł
1,3kg×10,80zł/kg=14,04zł
II
5,58zł+14,04zł=19,62zł
20zł-19,62zł=0,38zł
-
0,45kg+0,15kg=0,60kg
0,60kg×12,40zł/kg=7,44zł
7,44zł+14,04zł=21,48zł
21,48zł > 20zł
0,45kg×12,40zł/kg=5,58zł
1,3kg×10,80zł/kg=14,04zł
II
5,58zł+14,04zł=19,62zł
20zł-19,62zł=0,38zł
-
0,45kg+0,15kg=0,60kg
0,60kg×12,40zł/kg=7,44zł
7,44zł+14,04zł=21,48zł
21,48zł > 20zł
0,45×12,40= 5,58 Obliczanie cen produktów wzór:
1,3×10,80=14,04 (masa w kg)×(cena za kg)
14,04+5,58=19,62 dodajemy dwie kwoty
20-19,62=0,38 i odejmujemy ją od 20 zł
Odp.: Gosia otrzymałaby 38 gr reszty
0,15×12,40=1,86 obliczamy cenę produktu (jak wyżej)
19,62+1,86=21,48 dodajemy cenę do sumy cen produktów wyżej
Gosi nie starczyłoby 20 zł gdyby kupiła jeszcze 15 dag wędliny
1,3×10,80=14,04 (masa w kg)×(cena za kg)
14,04+5,58=19,62 dodajemy dwie kwoty
20-19,62=0,38 i odejmujemy ją od 20 zł
Odp.: Gosia otrzymałaby 38 gr reszty
0,15×12,40=1,86 obliczamy cenę produktu (jak wyżej)
19,62+1,86=21,48 dodajemy cenę do sumy cen produktów wyżej
Gosi nie starczyłoby 20 zł gdyby kupiła jeszcze 15 dag wędliny