Odpowiedź :
Pt = 12 cm2 i Pt=(a+b)*h / 2
a=7cm
b=?
h=3 cm
12 = (7+b)*3 / 2
24=(7+b)*3
24=21 +3b
3b = 24-21
3b = 3
b=1cm
krotsza podstawa trapezu wynosi 1 cm
a=7cm
b=?
h=3 cm
12 = (7+b)*3 / 2
24=(7+b)*3
24=21 +3b
3b = 24-21
3b = 3
b=1cm
krotsza podstawa trapezu wynosi 1 cm