Rozwiązane

1 mila morska = 1852m

a. ) Odległość z Gdańska do Helsinek to 2025 mil morskich. Ile to kilometrów ?

b. )Odległość z Gdańska do Karlskrony to 1750km. Ile to mil morskich ?



Odpowiedź :

a)2025mil×1852m=3750300m
b)1750km=1750000m
1750000m:1862m= ≈944mil
2025*1852=3750300m=3750,3km


1750km*1000m=1750000m

1750000/1852=945mil w przyblizeniu

Inne Pytanie