Odpowiedź :
2,10÷12= 0,175
2,10 ÷ 15 = 0,14
0,175 - 0,14 = 0,035
0,035\0,175 × 100 % =20%
2,10 ÷ 15 = 0,14
0,175 - 0,14 = 0,035
0,035\0,175 × 100 % =20%
cena 1 wafelka w paczce(12 wafelków):
2,10 zł:12=0,175
cena 1 wafelka w paczce (15 wafelków):
2,10 zł:15=0,14 zł
różnica cen :
0,175zł-0,14 zł=0,035 zł
0,035:0,175*100%=20 %
każdy wafelek jest teraz tańszy o 20 %
2,10 zł:12=0,175
cena 1 wafelka w paczce (15 wafelków):
2,10 zł:15=0,14 zł
różnica cen :
0,175zł-0,14 zł=0,035 zł
0,035:0,175*100%=20 %
każdy wafelek jest teraz tańszy o 20 %