Odpowiedź :
1 ar=100m²
7 arów=700m²
x- krótszy bok działki prostokątnej
28*x=700
x=25 m
jedna działka 25m x 28 m (prostokąt)
druga działka 25 m x25 m (kwadratowa)
Obwody do ogrodzenia:
pierwszy: 2*28+25+12,5=93,5 m
drugi: 3*25+12,5=87,5 m
koszty:
pierwszy: 93,5 * 120zł = 11220zł
drugi: 87,5 * 120zł = 10500 zł
7 arów=700m²
x- krótszy bok działki prostokątnej
28*x=700
x=25 m
jedna działka 25m x 28 m (prostokąt)
druga działka 25 m x25 m (kwadratowa)
Obwody do ogrodzenia:
pierwszy: 2*28+25+12,5=93,5 m
drugi: 3*25+12,5=87,5 m
koszty:
pierwszy: 93,5 * 120zł = 11220zł
drugi: 87,5 * 120zł = 10500 zł
1a = 100m²
700=28*x
x=25
25*120=3000
3000/2 = 1500zł na osobe
Obw(1)=2(28+25)
Obw (1) = 106
(106-25)*120 = 9720zł
9720+1500=11220zł
Obw(2) = 4*25
Obw(2) = 100
(100-25)*120=9000
9000+1500=10500zł
Pozdrawiam! :)
700=28*x
x=25
25*120=3000
3000/2 = 1500zł na osobe
Obw(1)=2(28+25)
Obw (1) = 106
(106-25)*120 = 9720zł
9720+1500=11220zł
Obw(2) = 4*25
Obw(2) = 100
(100-25)*120=9000
9000+1500=10500zł
Pozdrawiam! :)
Prostokątna działka o polu 7 a i długości 28m ma krótszy bok wspólny z działką kwadratową. Właściciele obu działek zlecili wykonanie ogrodzenia w cenie 120zł za metr bieżący. ile każdy z nich zapłaci za ogrodzenie , jeżeli kosztami wspólnej części ogrodzenia po dzielą się równocześnie.
P=7a=700m²
x=28m
y=?
xy=700
28y=700
y=25m
kwadrat 25mx25m
obw=3*25m=75m
75*120zł=9000zł
25*120=3000zł 3000zł:2=1500zł
2*28+25=81m
81*120=9720zł
ogrodzenie prostokątnej kosztuje:
9720zł+1500zł=11220zł
kwadratowej:
9000zł+1500zł=10500zł
P=7a=700m²
x=28m
y=?
xy=700
28y=700
y=25m
kwadrat 25mx25m
obw=3*25m=75m
75*120zł=9000zł
25*120=3000zł 3000zł:2=1500zł
2*28+25=81m
81*120=9720zł
ogrodzenie prostokątnej kosztuje:
9720zł+1500zł=11220zł
kwadratowej:
9000zł+1500zł=10500zł