Odpowiedź :
A) 270-200=70
odp. Obraz kosztuje 70 zł.
B) 900:4=225
3*225=675
900-675=225
odp. Obraz kosztuje 70 zł.
B) 900:4=225
3*225=675
900-675=225
a) Obraz z rama 270 zł
Rama 200zł drozsza
Obraz = 270-200 (ponieważ obliczamy ile kosztuje sam obraz bez ramy)
Obraz = 70
Odp:. Obraz kosztuje 70 zł
b) Waza + Warząchwia = 900g
Warząchew 3 razy lżejsza
czyli 900 : 2 = 450 obydwie tyle teraz waza
i szukamy
450 - 50 = 400
450 + 50 = 500 i tak dalej i szukamy 3 razy mniejsza liczbe od x)
Znalezione liczby : 225 i 675
225 razy 3 = 675
6275 + 225 = 900
675 - 225 = 450g
Odp:. Warząchew waży 450g mniej od wazy
Rama 200zł drozsza
Obraz = 270-200 (ponieważ obliczamy ile kosztuje sam obraz bez ramy)
Obraz = 70
Odp:. Obraz kosztuje 70 zł
b) Waza + Warząchwia = 900g
Warząchew 3 razy lżejsza
czyli 900 : 2 = 450 obydwie tyle teraz waza
i szukamy
450 - 50 = 400
450 + 50 = 500 i tak dalej i szukamy 3 razy mniejsza liczbe od x)
Znalezione liczby : 225 i 675
225 razy 3 = 675
6275 + 225 = 900
675 - 225 = 450g
Odp:. Warząchew waży 450g mniej od wazy