Odpowiedź :
jeden zestaw kosztuje g+p zł i t gr
1 komplet kosztuje 12(g+p) zł i 12t gr
n kompletów kosztuje 12n(g+p) i 12nt gr
1 komplet kosztuje 12(g+p) zł i 12t gr
n kompletów kosztuje 12n(g+p) i 12nt gr
g- cena talerza glebokiego
p+t- cena talerza plaskiego
n- liczba kompletow
Rownanie:
[(g+p+t)n]12
(gn+np+nt)12 <--zmiana kolejnosci liter wynika z kolejnosci alfabetycznej
12gn+12np+12nt
p+t- cena talerza plaskiego
n- liczba kompletow
Rownanie:
[(g+p+t)n]12
(gn+np+nt)12 <--zmiana kolejnosci liter wynika z kolejnosci alfabetycznej
12gn+12np+12nt