Pani Alina kupowala wieczorem na targu dwa koszyczki malin. Sprzedawczyni z powodu poznej pory obnizyla cene malin 0 10%. Pani Alina zaplacila 19,80 zl . Ile przedtem kosztowal koszyczek malin ?
NAPISZCIE WSZYSTKIE OBLICZENIA !!!



Odpowiedź :

x- 100%
19,80-90%


x = 19,80*100/90
x =22 zł
koszyczek malin kosztował 22 zł
19,80-90%
x-100%

x=100%*19,80/90%
x=22zł

x-2 koszyki wiec 22zł/2 =11zł
[(19,80 / 100) * 10] + 19,80=21,78

Inne Pytanie