Odpowiedź :
210 zl - 19,20 zl = 190,80 zl.
190,80 : 24 = 7,95.
czyli wypada ze na jedna osobe przypada 7,95.
no ale musze wrocic wiec trzeba odliczyc kolejne 19,20
190,80-19,20 = 171,6 zl
171,6 : 24 = 7,15
Mogą iśc na kota w butach lub pinokia
190,80 : 24 = 7,95.
czyli wypada ze na jedna osobe przypada 7,95.
no ale musze wrocic wiec trzeba odliczyc kolejne 19,20
190,80-19,20 = 171,6 zl
171,6 : 24 = 7,15
Mogą iśc na kota w butach lub pinokia
6 zl x 24 = 144 zl
19,20zl x 2 = 38,40 zl
144 zl + 38,40 zl = 182, 40 zl
mogą pojechać na pionokia? wybacz ale dane są nie dokładne bo chyba źle przepisałeś zadanie
19,20zl x 2 = 38,40 zl
144 zl + 38,40 zl = 182, 40 zl
mogą pojechać na pionokia? wybacz ale dane są nie dokładne bo chyba źle przepisałeś zadanie
19,20 + 19,20 = 38,40
210 - 38,40 = 171,60
Pinokio - 6 * 24 = 144 144 < 171,60
Kot w butach - 7 * 24 =168 168 < 171,60
Czerwony kapturek - 9 * 24 = 216 216 > 171,60
Odp; Klasa 6b może pojechać na przedstawienie pt. Pinokio lub Kot w butach.
210 - 38,40 = 171,60
Pinokio - 6 * 24 = 144 144 < 171,60
Kot w butach - 7 * 24 =168 168 < 171,60
Czerwony kapturek - 9 * 24 = 216 216 > 171,60
Odp; Klasa 6b może pojechać na przedstawienie pt. Pinokio lub Kot w butach.