Firma "Kieł" sprzedje pastę do zębów w trzech rodzajach opakowań:małe-75ml,cena 5,10zł,średnie-125ml,cena 6,80zł i duże-175ml,cena10,20zł.Którą z tubek opłaca się kupić najbardziej?Proszę o rozwiązanie:)



Odpowiedź :

cena 1ml
5,10zł/75ml=0,068zł/ml
6,80zł/125ml=0,0544zł/ml
10,20zł/175ml=0,0583zł/ml
najkorzystniejszy zakup tuby 125ml

Inne Pytanie