Odpowiedź :
7,85 - cena za kilogram winogron
0,45kg - tyle chcemy kupić winogron
musimy pomnożyć cenę za kilogram przez ilość kupowanego towaru. Czyli:
0,45*7,85=3,5zł
Odp: zapłacimy ok. 3,5zł
myślę że pomogłam. lepiej nie da się tego wytłumaczyć
0,45kg - tyle chcemy kupić winogron
musimy pomnożyć cenę za kilogram przez ilość kupowanego towaru. Czyli:
0,45*7,85=3,5zł
Odp: zapłacimy ok. 3,5zł
myślę że pomogłam. lepiej nie da się tego wytłumaczyć
100dag kosztuje 7,85 zł
10 dag kosztuje =0.785zł
40 dag kosztuje 0.40 * 7.85=3.14
0.40*7.85=3.14
10 dag kosztuje =0.785zł
40 dag kosztuje 0.40 * 7.85=3.14
0.40*7.85=3.14
Żeby rozwiązać takie zadanie trzeba tylko pomnożyć:) wszystko, co jest związane ze sklepem się mnoży :)
7,85 * 0,45=3,5325 = w przybliżeniu 3,54zł :)
Odp:45dag winogron kosztuje 3,54 zł.
7,85 * 0,45=3,5325 = w przybliżeniu 3,54zł :)
Odp:45dag winogron kosztuje 3,54 zł.