Rozwiązane

Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron?

Było by miło jakbyście przy okazji wytłumaczyli mi jak to rozwiązać, bo nie wiem.



Odpowiedź :

7,85 - cena za kilogram winogron
0,45kg - tyle chcemy kupić winogron

musimy pomnożyć cenę za kilogram przez ilość kupowanego towaru. Czyli:
0,45*7,85=3,5zł

Odp: zapłacimy ok. 3,5zł

myślę że pomogłam. lepiej nie da się tego wytłumaczyć
100dag kosztuje 7,85 zł
10 dag kosztuje =0.785zł
40 dag kosztuje 0.40 * 7.85=3.14


0.40*7.85=3.14


Żeby rozwiązać takie zadanie trzeba tylko pomnożyć:) wszystko, co jest związane ze sklepem się mnoży :)


7,85 * 0,45=3,5325 = w przybliżeniu 3,54zł :)

Odp:45dag winogron kosztuje 3,54 zł.