Rozwiązane

zeszyt jest droższy od bibuły o 1 zł a razem kosztują 1,10 zł ile kosztuje zaszyt a ile bibuła.



Odpowiedź :

cena bibuły - x
cena zeszytu - x+1zł
x+x+1zł=1,10zł
2X+1zł=1,10zł/-1zł
2x=0,10zł/:2
x=0,05zł
Odp. Zeszyt kosztuje 1,05zł, a bibuła 0,05zł

cena zeszytu - x + 1
cena bibuły - x

x + x + 1= 1,10
2x + 1 = 1,10 /- 1
2x = 0,10 /: 2
x = 0,05

bibuła - 0,05 zł
zeszyt - x + 1 wiec 1,05 zł :)