Odpowiedź :
a)winogrona są droższe od bananów
Banany-3,50 zl
winogron-4,20 zl
3,50 + 4,20 = 7,70 zł
7,70 - 100%
3,50 - x %
x = 3,50 * 100 / 7,70 ≈ 45, 45 %
100% - 45,45% = 54,55 %
Zad.2)
1600 zł - 100%
1800 zł - x%
x = 1800 * 100 / 1600 = 112,5 %
112,5 - 100 = 12,5%
20 zl - 100%
x zł - 112, 5 %
x = 20 * 112,5 / 100 = 22,50 zł
Zad. 3)
300 zł - 100%
264 zł - x%
x = 264 * 100 / 300 = 88 %
100 - 88 = 12%
125 zl - 100 %
x zł - 88%
x = 125 * 88/ 100 = 110 zł
Odp. Leżak kosztuje 110 zł.
Banany-3,50 zl
winogron-4,20 zl
3,50 + 4,20 = 7,70 zł
7,70 - 100%
3,50 - x %
x = 3,50 * 100 / 7,70 ≈ 45, 45 %
100% - 45,45% = 54,55 %
Zad.2)
1600 zł - 100%
1800 zł - x%
x = 1800 * 100 / 1600 = 112,5 %
112,5 - 100 = 12,5%
20 zl - 100%
x zł - 112, 5 %
x = 20 * 112,5 / 100 = 22,50 zł
Zad. 3)
300 zł - 100%
264 zł - x%
x = 264 * 100 / 300 = 88 %
100 - 88 = 12%
125 zl - 100 %
x zł - 88%
x = 125 * 88/ 100 = 110 zł
Odp. Leżak kosztuje 110 zł.