W opakowaniue kremu Xilan było dotychczas 100ml kosztował on 12 zł. Producent przygotował dwie wersje promocji tego kremu. Która z nich jest bardzije opłacalna dla klienta.?
wersja I
Za tę samą cenę otrzymasz o 20% więcej kremu.
...
Za tę samą ilość kremu zapłacisz o 20% mniej.

Prosze o zapisywanie wszystkich działań. ! ;);*



Odpowiedź :

1)
100 ml + 20 * 100 ml = 120 ml

120 ml - 12 zł
120 * 5/6 ml - 12 * 5/6 zł
100 ml - 10 zł

2) 12 - 12 * 20% = 12 - 12/5 = 12 * 4/5 =9,6 [zł]

100 ml - 9,60 zł

Druga promocja jest bardziej opłacalna bo za taką sama ilosck remu zapłacisz mniej
100ml 12zł
100+20%*100=120
120 za 12zł

12-20%*12=12-2,4=9,6
100ml za 9,6

12:120=0,1
9,6:100=0,096
0,1>0,096

Bardziej opłacalna jest 2 wersja
I przypadek:
100ml * 1,2 = 120 ml
12/120= 0,1
1ml = 0,1 zł

II przypadek:
12zł * 0,8 = 9,6 zł
9,6/100 = 0,096
1ml = 0,096 zł

ODP: Korzystniejsza będzie wersja II - Za tę samą ilość kremu o 20% mniej.

Tak mi się wydaje ;).