Rozwiązane

samochód rozpoczął hamowania przy szybkości 60km/h. W każdej sekundzie jego szybkość malała o 12km/h. Jakim ruchem poruszał się samochód? Po jakim czasie się zatrzymał? Bardzo proszę o pilną pomoc.



Odpowiedź :

60km/h :12km/h *1s = 5s
Odp. Samochód poruszał się ruchem jednostajnie opóźnionym. Auto zatrzymało się po 5 sekundach.
(Nie zapomnij wypisać danych i szukanych)
W czwartej s odejmujesz 60:12 =5 x1 = 5s . Poruszał się ruchem jednostajnie opóźnionym.