Odpowiedź :
x -cena poczatkowa
x-0,2 cena obniżona o 0,20 zł
(x-0,2)(4,5 +1,2 = 4,5x
5,7x -1,14 = 4,5x
5,7x -4,5x = 1,14
1,2 x = 1,14
x= 1,14 : 1,2
x = 0,95 zł
Sprawdzenie
0,95 zł *4,5 kg = 4,275 zł
(0,95 -0,2)zł *5,7 kg = 0,75 zł*5,7kg = 4,275 zł
Odp. cana owoców na początku wynosiła 0,95 zł
x-0,2 cena obniżona o 0,20 zł
(x-0,2)(4,5 +1,2 = 4,5x
5,7x -1,14 = 4,5x
5,7x -4,5x = 1,14
1,2 x = 1,14
x= 1,14 : 1,2
x = 0,95 zł
Sprawdzenie
0,95 zł *4,5 kg = 4,275 zł
(0,95 -0,2)zł *5,7 kg = 0,75 zł*5,7kg = 4,275 zł
Odp. cana owoców na początku wynosiła 0,95 zł
c = cena za kilogram
c - 0,2zł = cena po obniżce
4,5c=(4,5+1,2)(c-0,2)
... Myślę, że potrafisz rozwiązać.
c=0,95
c - 0,2zł = cena po obniżce
4,5c=(4,5+1,2)(c-0,2)
... Myślę, że potrafisz rozwiązać.
c=0,95