Odpowiedź :
2/3 * 3zł = 2/3 * 3/1 = 2zl
3/2 * 4zł = 3/2 * 4/1 = 6zł
1/8 * 6zł = 1/8 * 6/1 = 7,5 zł
2/3 + 3/2 + 1/8 =2 7/24
2zł + 6zł + 7,5zł = 15,5zł
2 7/24kg----------15,5zł
1kg ---------------x
x= 1kg * 15,5 zł / 2 7/24kg
x = 6,76zł
3/2 * 4zł = 3/2 * 4/1 = 6zł
1/8 * 6zł = 1/8 * 6/1 = 7,5 zł
2/3 + 3/2 + 1/8 =2 7/24
2zł + 6zł + 7,5zł = 15,5zł
2 7/24kg----------15,5zł
1kg ---------------x
x= 1kg * 15,5 zł / 2 7/24kg
x = 6,76zł