Odpowiedź :
20-(0,45*12,40+1,3*10,80)=20-(5,58+14,04)=20-19,62=0,38zł
Tyle otrzyma reszty:)
20-(0,60*12,40+1,3*10,80)=20-(7,44+14,04)=20-21,48=-1,48
gry kupi 0,15 kg więcej wędliny to zabraknie jej 1,48 zł
Tyle otrzyma reszty:)
20-(0,60*12,40+1,3*10,80)=20-(7,44+14,04)=20-21,48=-1,48
gry kupi 0,15 kg więcej wędliny to zabraknie jej 1,48 zł
Obliczamy ile Gosia zapłaciła za wędliny:
0,45*12,40=5,58
Obliczamy ile Gosia zapłaciła za ser:
1,3*10,80=14,04
Obliczamy ile Gosia zapłaciła za wszystko:
14,04+5,58=19,62
Obliczamy ile reszty zostało Gosi:
20-19,62=0,38
Obliczamy czy 20 zł wystarczyłoby Gosi gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej:
0,45+0,15=0,6
0,6*12,40=7,44
7,44+14,04=21,48
Odp:Gosia płacąc banknotem 20 zł otrzymała 0,38zł reszty.Nie,20 zł nie wystarczyłoby gdyby Gosia kupiła o 0,15kg więcej wędliny.
0,45*12,40=5,58
Obliczamy ile Gosia zapłaciła za ser:
1,3*10,80=14,04
Obliczamy ile Gosia zapłaciła za wszystko:
14,04+5,58=19,62
Obliczamy ile reszty zostało Gosi:
20-19,62=0,38
Obliczamy czy 20 zł wystarczyłoby Gosi gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej:
0,45+0,15=0,6
0,6*12,40=7,44
7,44+14,04=21,48
Odp:Gosia płacąc banknotem 20 zł otrzymała 0,38zł reszty.Nie,20 zł nie wystarczyłoby gdyby Gosia kupiła o 0,15kg więcej wędliny.
0,45kg * 12,40zl/kg = 5,58zł
1,3kg * 10,80zl/kg = 14,04
5,58+14,04 = 19,62
20-19,62=0,38
Odp. placac banknotem 20 zl otrzyma reszte 0,38 zl.
0,45kg+0,15kg= 0,60kg
0,60*12,40zl/kg=7,44
7,44+14,04=21,48 zl
Odp. Nie moze kupic o 0,15 kg wiecej wedliny, poniewaz nie wystarycz jej 20 zl.
1,3kg * 10,80zl/kg = 14,04
5,58+14,04 = 19,62
20-19,62=0,38
Odp. placac banknotem 20 zl otrzyma reszte 0,38 zl.
0,45kg+0,15kg= 0,60kg
0,60*12,40zl/kg=7,44
7,44+14,04=21,48 zl
Odp. Nie moze kupic o 0,15 kg wiecej wedliny, poniewaz nie wystarycz jej 20 zl.