Odpowiedź :
1\2.10x10=21zl
2\4.88-20dag=2.44-10dag 2.44x10=24.40za 1 kg
3\4.65x4=18,6za 1 kg
4\12.93/3=4.31 12.93+4.31=17.24
2\4.88-20dag=2.44-10dag 2.44x10=24.40za 1 kg
3\4.65x4=18,6za 1 kg
4\12.93/3=4.31 12.93+4.31=17.24
1 kg:100 dag
a)100:10=10
2.10*10=21[zł]
b)100:20=5
4.88*5=24[zł]
c)100:25=4
4*4.65=19[zł]
d) 25Dag=12.93:3=4.31
1 kg=4.31*4=17[zł]
a)100:10=10
2.10*10=21[zł]
b)100:20=5
4.88*5=24[zł]
c)100:25=4
4*4.65=19[zł]
d) 25Dag=12.93:3=4.31
1 kg=4.31*4=17[zł]