Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
1. Nie, ze względu na to, że przy powstawaniu związków organicznych potrzebny jest konkretny skład pierwiastków.
Niedobór lub nadmiar, któregoś z pierwiastków może spowodować skutki uboczne lub w ogóle nie prowadzić do powstania związków organicznych.
2. Komórki rozrodcze przenoszone wiatrem czyli tzw. Wiatropylność a dokładniej Anemogamia. W ten sam sposób przenoszą się nasiona sosny, topoli, leszczyny a także bardzo wielu gatunków traw. Wolne przestrzenie sprzyjają wiatrom a tym samym przenoszeniu nasion na znaczne odległości co mogło przesądzić o domimacji tego gatunku.
3. Wymieranie płazów mogło być spowodowane zmieniającą się temperaturą ziemi w tamtym czasie, choć nie temperatura nie przyczyniła się w 100% to napewno nie był to czynnik sprzyjający. Jedną z przyczyn mogło być także nagłe zdominowane przez naturalnych wrogów płazów siedlisk i terenów bytowania płazów.
4. Masowe wymieranie gatunków oczyściło uwczesną ziemię z 95% gatunków. Wszystko w naturze miało swoją rolę a po wymieraniu większość procesów życiowych albo przestała istnieć albo nie miała sensu, więc dosyć szybko nowe gatunku zajmowały miejsce starych procesów naturalnych lub tworzyły nowe.
Mam nadzieję, że pomogłem =D