Odpowiedź :
Odpowiedź:
20dag-1,40zl 100dag-7zl 100dag=1kg
7zl/kg- w maju
3,5zl/kg- w czerwcu
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
100dag=1kg
20dag=1,40zł
100dag=1,40zł x 5 = 7zł
1kg=7zł
7zł:2=3,50zł
Odp. Kilogram czereśni w czerwcu kosztował 3,50zł
Odpowiedź:
20dag-1,40zl 100dag-7zl 100dag=1kg
7zl/kg- w maju
3,5zl/kg- w czerwcu
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
100dag=1kg
20dag=1,40zł
100dag=1,40zł x 5 = 7zł
1kg=7zł
7zł:2=3,50zł
Odp. Kilogram czereśni w czerwcu kosztował 3,50zł