Odpowiedź :
Odpowiedź:
0,5kg ciastek kupując na sztuki = 85gr*10=850gr=8,5zł
0,5kg ciastek kupując na wagę = 15zł:2=7,5zł
8,5zł-7,5zł=1zł
100g (0,1kg) ciastek kupując na sztuki = 85gr*2=170gr=1,7zł
100g (0,1kg) ciastek kupując na wagę = 15zł:10=1,5zł
1,7zł-1,5zł=0,2zł
Odp. 0,5kg ciastek na sztukę jest droższy od ciastek na wagę o 1zł, a 100g o 20gr
15zl:2=7,5zl
7,5zł cena za 0,5kg (na wagę )
0,5kg=500g
500g:50g=10
10•85gr=850gr=14zl 10gr
14,10-7,50=6,40
Odp.o 6,40 zł więcej
100g
1kg=1000g
15:10= 1,5
Cena 1,5zl 100g (na wagę)
100g:50g=2
2•85gr= 170gr=2,50zł
Cena 100g na sztuki 2,50zl
2,50-1,50=1zl
1zl