Rozwiązane

POMOCY! MATEMATYKA!

Mam pytanie do zadania.

W piekarni można kupić ciastka z czekoladą na sztuki lub na wagę. O ile więcej trzeba zapłacić za 0,5 kg tych ciastek, kupując je na sztuki niż na wagę? A o ile więcej za 100 g?


Ciastka

1 szt. (50 g) - 85 gr.

1 kg - 15 zł.


POMOCY TO NA OCENĘ! DO PRZESŁANIA!
DAJE NAJ I 20 PKT!



Odpowiedź :

Odpowiedź:

0,5kg ciastek kupując na sztuki = 85gr*10=850gr=8,5zł

0,5kg ciastek kupując na wagę = 15zł:2=7,5zł

8,5zł-7,5zł=1zł

100g (0,1kg) ciastek kupując na sztuki = 85gr*2=170gr=1,7zł

100g (0,1kg) ciastek kupując na wagę = 15zł:10=1,5zł

1,7zł-1,5zł=0,2zł

Odp. 0,5kg ciastek na sztukę jest droższy od ciastek na wagę o 1zł, a 100g o 20gr

15zl:2=7,5zl

7,5zł cena za 0,5kg (na wagę )

0,5kg=500g

500g:50g=10

10•85gr=850gr=14zl 10gr

14,10-7,50=6,40

Odp.o 6,40 zł więcej

100g

1kg=1000g

15:10= 1,5

Cena 1,5zl 100g (na wagę)

100g:50g=2

2•85gr= 170gr=2,50zł

Cena 100g na sztuki 2,50zl

2,50-1,50=1zl

1zl