Pomoże ktoś jeszcze w tym proszę.. Daje naj zadanie 10 tylko
![Pomoże Ktoś Jeszcze W Tym Proszę Daje Naj Zadanie 10 Tylko class=](https://pl-static.z-dn.net/files/d24/e8b25f1f60b814f147e5a98098a10443.jpg)
Odpowiedź:
10. cena ciastek, które kupiły dzieci (3 paczki) = 3 x 6zł = 18zł
cena za kilogram cukierków = 18,50zł
cena 10 lizaków = ?
18zł : 3 = 6zł (cena jednej paczki ciastek)
6zł : 3 = 2zł
cena 10 lizaków = 2zł
18zł + 18,50zł + 2zł = 38,50zł
Odp. Dzieci wydały 38,50zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: