Proszę o pomoc mam nadzieję że wszystko widać w załączniku :D

Odpowiedź:
P = 6*7/2 = 3*7 = 21 m2
( należy skrócić 2 z 6)
P = 7*3/2 = 21/2 = 10,5 m2
Pc = 21 m2 + 10,5 m2 = 31,5 m 2
Pc = 31,5 m2
Powierzchnia tarasu wynosi 31,5 m2.
21 m2 - 10,5 m2 = 10,5 m2
Trawa zajmuje powierzchnię o 10,5 m2 mniejszą niż płytki.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Wzór na pole trójkąta a*h/2