Vika1223
Rozwiązane

Bardzo prosze o pomoc :<<< (mam kaetkowke z fizyki i nic nie umiem) za szybka odpowiedz dam naj. Z góry dziękuję.

1. ciało pokonało drogę 240 m w czasie 1/3 minuty Z jaką prędkością poruszało się ciało ?

2. ciało porusza się z prędkością 25 m/s Jaką drogę pokona w czasie 5 sekund?

3 ciało porusza się się z prędkością 4 m/s ile czasu potrzebuje na pokonanie drogi 32 m?

4 ciało porusza się z prędkością 62 km/h Oblicz:

A) Jaką drogę pokona w czasie 4,5 h?

B) Ile czasu potrzebuje na pokonanie drogi 372 km?​



Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

1.

[tex] \frac{1}{3} min = 20s[/tex]

[tex]240m \div 20s = 12 \frac{m}{s} [/tex]

2. 25×5=125m

3. 32÷4=8s

4a. 62×4,5=279km

B. 372÷62=6h