Pewien produkt kosztował 300zł,
po czym nastąpiła podwyżka o 50%.
Jaka jest nowa cena tego produktu?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

450zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

mg naj plssssssss

Odpowiedź:

teraz ten produkt kosztuje 450 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

300 zł - 100%

300 zł: 2 = 150 zł

150 zł - 50 %

300 zł (100%) + 150 zł (50% ) = 450 zl