Jeśli 40 litrów benzyny kosztuje 198 złotych, to ile trzeba zapłacić za x litrów benzyny?
Zapisz obliczenia i podaj odpowiedź.​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

198÷40=4,95

4,95× x= 4,95x litra

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

40 l---198 zł

1 l -----198/40=4,95 zł

x l---4,95x