Odpowiedź :
Odpowiedź:
2 Warszawa
3 Nazwa "Buki" wzięła się od częstych wypraw leśnych warszawskiej drużyny harcerskiej.
4. Rudy
5. Wydarzenia opisane w Kamieniach na szaniec rozgrywają się w czasie okupacji hitlerowskiej, akcja obejmuje okres od czerwca 1939 r., do sierpnia 1943 r. Akcja rozgrywa się przede wszystkim w okupowanej Warszawie.
6. Do powstania książki przyczyniły się wypadki związane z aresztowaniem, a następnie odbiciem Rudego
7. Tytuł Kamienie na szaniec stanowi fragment wiersza Juliusza Słowackiego: Testament mój i prawdopodobnie nawiązuje do publikacji Karola Koźmińskiego z 1937 o tym samym tytule, przedstawiającej sylwetki 12 młodych legionistów
8. ziemne umocnienie polowe
9. Życie w okupowanej warszawie wyglądało tak iż była godzina policyjna, przesłuchiwano bezbronnych ludzi, odbywały się łapanki , szpiegowania. Sklepy przeznaczone tylko dla Niemców, problemy ze zdobyciem żywności, zamykanie polskich szkół oraz uczelni. Podejmowano działania przeciwko okupantowi (działalnośc rodzaju organizacji podziemnych-Szare Szeregi, wawer, Plan, Mały Sabotaż, AK, zadymionych sal kinowych, kawiarni, napisy na ścianach ośmieszające niemców, wyroki śmierci na wysokich urzędnikach niemieckich, upamiętnianie polskich rocznic narodowych).
10. Mały sabotaż – kategoria akcji konspiracyjnych w czasie okupacji niemieckiej (w latach 1939–1945), polegająca na pisaniu antyhitlerowskich haseł na murach, wysyłaniu ostrzeżeń, ośmieszaniu zarządzeń okupanta i dezorganizowaniu jego akcji propagandowych.
11. Akcje dywersyjne - służyły nękaniu nieprzyjaciela, krzyżowaniu jego planów, obniżaniu efektywności pracy, utrudnianiu prowadzenia wszelkich działań.
12. ---
Wydaje mi się że tak powinno być, mam to teraz na lekcjiach. ale 12 nw