Rozwiązane

Help me na dziś daje obs i naj ​



Help Me Na Dziś Daje Obs I Naj class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a) 2,2*12,4+2,4x=51,28

27,28+2,4x=51,28

2,4x=24

x=10zł

b) 74dag=0,74kg

0,74*18,5+2,4x=25,81

13,69+2,4x=25,81

2,4x=12,12

x=5,05zł

Odpowiedź:

3) 2,2 kg x 12,40 zł/kg = 27,28 zł <- za same ziemniaki,

zapłacił 51,28 zł

51,28 zł - 27,28 zł = 24 zł

2,4 kg - 24 zł

1 kg - x

2,4/2,4 = 10 zł/kg

Odp. 1 kilogram papryki kosztuje 10 zł

4) 1 dag = 10 g = 0,01 kg

74 dag = 0,74 kg

0,74 kg x 18,50 zł = 13,69 zł

25, 81 zł - 13,69 zł = 12,12 zł

12,12 zł - 2,4 kg

x zł - 1kg

12,12/2,4 = 2,125 zł = 5,05 zł

Odp. 1 kg cytryn kosztuje 5,05 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: