Rozwiązane

Oblicz ciśnienie jakie wywiera Jacek na podłogę jeżeli jego masa wynosi 55 kg a powierzchnia stopy to 100 cm 2



Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

m = 50 kg

F = 50 kg* 10 N/kg= 500N

S = 100 cm2 = 0,0100m2

szukane p

p = Fn/S

p = 500N/0,01m2

P

p = 50 000N/m2 = 50 000Pa = 50 kPa