Rozwiązane

Orły górskie :
1.Skład.
2.Sukcesy jakie odnieśli.
3.Krótka historia trenera.

Jest to praca z wfu ale nie ma tatkiej kategori dlatego dałem Polski



Odpowiedź :

AmKqU
1. Zygmunt Kalinowski - Bramkarz
Jan Tomaszewski - Bramkarz
Mirosław Bulzacki - Obrońca
Adam Musiał - Obrońca
Jerzy Gorgon - Obrońca
Stefan Majewski - Obrońca, Pomocnik
Jerzy Kraska - Obrońca, Pomocnik
Jerzy Wijas - Obrońca, Pomocnik
Ryszard Milewski - Obrońca
Henryk Kasperczak - Pomocnik
Zygmunt Maszczyk - Pomocnik
Zdzisław Kapka - Napastnik, Pomocnik
Lesław Ćmikiewicz - Pomocnik
Karol Kordysz - Pomocnik
Włodzimierz Ciołek - Pomocnik
Janusz Kupcewicz - Pomocnik
Kazimierz Deyna - Pomocnik, Napastnik
Andrzej Iwan - Napastnik
Zygfryd Sołtysik - Pomocnik
Jan Furtok - Napastnik
Marek Kusto - Napastnik
Mirosław Okoński - Napastnik
Jan Domarski - Napastnik
Henryk Mołoszewicz - Rozgrywający
Władysław Żmuda - Obrońca
Andrzej Szamrach - Napastnik
Robert Gadocha - Napastnik
Włodzimierz Lubański - Napastnik
Grzegorz Lato - Napastnik
2. Złoty medal olimpijski: Monachium 1972

Brązowy medal Mistrzostw Świata: RFN i Berlin Zachodni 1974

Złoty medal Mistrzostw Europy U-16: Turcja 1993
3.
Urodził się i wychował we lwowskiej dzielnicy Bogdanówka w rodzinie robotniczej. Jego ojciec, Maksymilian, pracował w warsztatach kolejowych, matka, Zofia, zajmowała się domem. Był najstarszym z sześciorga rodzeństwa, miał brata i cztery siostry. Przed wojną ukończył technikum mechaniczne. Po zajęciu Lwowa przez Armię Radziecką pracował jako mechanik w spółdzielni pracy. W czasie okupacji niemieckiej pracował w warsztatach kolejowych. Po ponownym zajęciu przez Rosjan zgłosił się na ochotnika do wojska polskiego, zaś rodzina wyjechała do Szczecina. W 1944 służył w 8 Zapasowym Pułku Piechoty stacjonującym w Majdanku, a następnie w 1 Zapasowym Pułku Piechoty, z którym dotarł do Warszawy. W 1946 zakończył służbę wojskową i zaczął pracować w izbie skarbowej. Od 1951 zatrudniony był na etacie w Legii Warszawa

W styczniu 1948 wziął ślub z warszawianką Marią Stefańczak (ur. 5 października 1919, zm. 22 kwietnia 2005). Doczekali się dwójki dzieci: syna Dariusza (ur. 1953, fotoreporter, związany m.in. z tygodnikiem Piłka Nożna) oraz córki Urszuli (ur. 1956, trenerka łyżwiarstwa figurowego, zamieszkała w Grecji) piłkarz dysponował świetnym dryblingiem. Ze względu na drobną figurę i wdzięczne ruchy uzyskał przydomek „Sarenka”. Jego styl gry porównywano do stylu gry napastnika Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski – Ernesta Wilimowskiego, którego Górski uważał za swój wzór do naśladowania w tamtych czasach.

W latach 1966 i 1970–1976 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą doprowadził do triumfu na igrzyskach olimpijskich 1972 w Monachium oraz finału igrzysk olimpijskich 1976 w Montrealu, a także zajęcia 3. miejsca na mistrzostwach świata 1974 w Niemczech Zachodnich. Następnie prowadził kluby w Grecji, m.in. Panathinaikos AO i Olympiakos SFP – z obydwoma wywalczył mistrzostwo kraju. Od 1986 zasiadał we władzach PZPN, w latach 1991–1995 był jego prezesem. W plebiscycie Piłki Nożnej został uznany najlepszym polskim trenerem XX wieku. Uhonorowany najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez UEFA – Rubinowym Orderem Zasługi (Order of Merit in Ruby).
Jeśli historia jest za długa to napisz tylko najważniejsze informacje :-)