Odpowiedź :
Odpowiedź:
4x8=32
4x11=44
32+44=76
Odpowiedź.: Razem zapłacili 76 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Madzia kupiła 4 gumki po 8 zł czyli 4×8=32zł
Maciek kupił 4 gumki o 3 zł droższe czyli 4×8+3=4×11=44
Razem: 32zł+44zł=76zł
Odp. Za wszystkie gumki zapłacili 76 złotych.