Masa cząsteczkowa związku o wzorze: Fe2( SO4 )3 wynosi:

m Fe = 56u; m S = 32u, m O = 16u


344u


400u


304u


300u​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

odp. 304u

Wyjaśnienie:

SO4 (S jedno wartościowe O dwu wartościowe) 32+(2*16)=64

64*3= 192

192+112 (Fe2) = 304u

(nie wiem czy to jest dobrze bo robiłem z głowy ale myślę że na 80% jest)