Rozwiązane

musze napisac obliczenie w zeszycie. prosze o pomoc



Musze Napisac Obliczenie W Zeszycie Prosze O Pomoc class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

9)

   2 1/4x - 0,25 = 3 1/8

    2,25x - 0,25 = 3,125

    2,25x = 3,125 + 0,25

    2,25x =  3,375  / : 2,25

            x = 1,5

     odp. A 1,5

10)  

12,80 : 0,40 = 32 zl  cena 1 kg

10 dag moreli kosztuje 3,20 zl      P

1 kg moreli kosztuje 25,60 zl        F

0,5 kg moreli kosztuje 16 zl          P

Szczegółowe wyjaśnienie: