Zadanie 5. W sklepie było 87 kg jablek po 2,20 zł za kilogram i 110 kg jabłek po 1,80 zł za kilogram. Oblicz ile
złotych uzyskano ze sprzedażyį droższych jabłek i 0,8 tańszych.​



Zadanie 5 W Sklepie Było 87 Kg Jablek Po 220 Zł Za Kilogram I 110 Kg Jabłek Po 180 Zł Za Kilogram Oblicz Ilezłotych Uzyskano Ze Sprzedażyį Droższych Jabłek I 08 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

2/3 * 87 = 58

58 * 2,20 = 127,60 zł

0,8 * 110 = 88

88 * 1,8 = 158,40 zł

127,60 + 158,40 = 286 zł

Odp. Razem uzyskano 286 zł ze sprzedaży jabłek tańszych i droższych.