Odpowiedź:
x kg wiśni * b zł=xb
1x+40%*x=1x+0,4x=1,4x waga truskawek
100%b-b*30%=1b-0,3b=0,7b cena truskawek
xb+(1,4x*0,7b) zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
np x=3 kg wiśni po b=10 zł
3*10=30 zł wiśnie
3+3*40%=3+1,2=4,2 kg
10-10*30%=10-3=7 zł
4,2*7=29,4 zł truskawki
razem
30+29,4=59,4 zł
podstawiam do wyrażenia które wyznaczono wcześniej
3*10+(1,4*3*0,7*10)=30+29,4=59,40 zł