Ania kupiła dwa soki i cztery bułki sok kosztuje x zł a bułka jest 30% droższa niż sok zapisz wyrażenie algebraiczne opisujące ile zł zapłaci Ania za zakupy​



Odpowiedź :

X- cena soku

1,3x - cena bułki

2x+4*1, 3x= 5,2x

Mogę naj potrzebuje do rangi