Pani Basia za 8 tubę pasty do zębów i 4 mydła zapłaciła 92 złote. Pasta do zębów kosztowała 7 złotych. Ile kosztowało jedno mydło?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Jedno mydło kosztuje 9 złotych liczę na naj!!!

Szczegółowe wyjaśnienie:

8x7=56   92-56=36   36:4=9

Odpowiedź:

[tex]8 \times 7 = 56[/tex]

92-56=36zł

[tex]36 \div 4 = 9zl[/tex]

odp: jedno mydło kosztuje 9zł