Rozwiązane

W sklepie Grafit jeden ołówek kosztuje 85gr a zestaw składający się z 5 ołówków 4 zł. Ala ma kupić 23 ołówki. Ile zapłaci jeśli skorzysta z najtańszej opcji



Odpowiedź :

Odpowiedź:

4 zestawy- 4×4zł=16zł(20 ołówków)

3×0,85gr=2,55zł

16zł+2,55zł=18 zł 55gr

Szczegółowe wyjaśnienie:

Szczegółowe wyjaśnienie liczę na naj

Inne Pytanie