IV. Skorzystaj z informacji podanych na ilustracji i odpowiedz na pytanie.
a) Ile trzeba zapłacić za 1,45 kg jabłek
i cytrynę ważącą 14 dag?
b) Ile waży jabłko, za które trzeba
zapłacić 56 gr?
?
2,80 zł/kg
5,50 zł/kg
Daje NAJJJ NA TERAZ​



IV Skorzystaj Z Informacji Podanych Na Ilustracji I Odpowiedz Na Pytaniea Ile Trzeba Zapłacić Za 145 Kg Jabłeki Cytrynę Ważącą 14 Dagb Ile Waży Jabłko Za Które class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 1kg jabłek kosztuje 2,80zł

Obliczamy ile należy zapłacić za 1,45kg jabłek

1,45 * 2,80zł = 4,06zł

1kg cytryn kosztuje 5,50zł

Obliczamy ile należy zapłacić za 14dag - 0,14kg cytryn

0,14 * 5,50zł = 0,77zł

Obliczamy ile łącznie należy zapłacić za 1,45kg jabłek i 14dag cytryn

4,06zł + 0,77zł = 4,83zł

Odp. Należy zapłacić 4,83zł

b) Obliczamy ile wynosi waga jabłka które kosztuje 56gr - 0,56zł

0,56/2,80 = 56/280 = 28/140 = 2/10 = 0,2 [kg]

Odp. Jabłko waży 0,2kg = 20dag