Do biblioteki kupiono 50 książek a w tym 40 "Bajeczek" oraz atlasy w jednakowej cenie cena egzemplarza "Bajeczek" to 30 zł 25 gr. Jaka była cena atlasu i jeżeli zakupione książki zapłacono 2160zł

Odpowiedź:
30 zł 25 gr * 40 = 1210 zł
2160zł - 1210 zł = 950 zł
50 - 40 = 10
950 zł / 10 = 95 zł
Odp: Jeden egzemplarz atlasu kosztuje 95 zł.
( jak coś to sobie to najpierw przeanalizuj, bo może być jakiś błąd)