Mbajduk
Rozwiązane

Do biblioteki kupiono 50 książek a w tym 40 "Bajeczek" oraz atlasy w jednakowej cenie cena egzemplarza "Bajeczek" to 30 zł 25 gr. Jaka była cena atlasu i jeżeli zakupione książki zapłacono 2160zł​



Do Biblioteki Kupiono 50 Książek A W Tym 40 Bajeczek Oraz Atlasy W Jednakowej Cenie Cena Egzemplarza Bajeczek To 30 Zł 25 Gr Jaka Była Cena Atlasu I Jeżeli Zaku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

30 zł 25 gr * 40 = 1210 zł

2160zł - 1210 zł = 950 zł

50 - 40 = 10

950 zł / 10 = 95 zł

Odp: Jeden egzemplarz atlasu kosztuje 95 zł.

( jak coś to sobie to najpierw przeanalizuj, bo może być jakiś błąd)