Odpowiedź :
Odpowiedź:
Sztuczna inteligencja to (SI) zdolność maszyn do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się, planowanie i kreatywność.
Sztuczna inteligencja umożliwia systemom technicznym postrzeganie ich otoczenia, radzenie sobie z tym, co postrzegają i rozwiązywanie problemów, działając w kierunku osiągnięcia określonego celu. Komputer odbiera dane (już przygotowane lub zebrane za pomocą jego czujników, np. kamery), przetwarza je i reaguje.
Systemy SI są w stanie do pewnego stopnia dostosować swoje zachowanie, analizując skutki wcześniejszych działań i działając autonomicznie.
nie wiem czy oto chodzi
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Sztuczna inteligencja – inteligencja wykazywana przez urządzenia sztuczne (w przeciwieństwie do inteligencji naturalnej). Termin ten utworzył John McCarthy. W potocznym rozumieniu jest ona często używana w kontekście „prawdziwej sztucznej inteligencji”. W informatyce i kognitywistyce oznacza także tworzenie modeli i programów symulujących choć częściowo zachowania inteligentne[1][2]. Sztuczna inteligencja jest także przedmiotem rozważań filozofii (filozofia sztucznej inteligencji) oraz przedmiotem zainteresowania nauk społecznych.
Zagrożenia:
Kiedy w 2012 roku podczas konferencji Singularity Summit, amerykański naukowiec Stuart Armstrong stwierdził, że w 2040 roku maszyny wyposażone w silną sztuczną inteligencję, będą mogły wykonywać zadania intelektualne na poziomie odzwierciedlającym wiedzę wykształconego człowieka, wszyscy byli zszokowani tą informacją.Kilka lat później doszło do tego, że sztuczna inteligencja uznawana jest za podstawowe ryzyko, przed jakim stoi nasza cywilizacja.
Tak twierdzi dziś Elon Reeve Musk, założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company, którego zdaniem ludzkość nie uwierzy w zagrożenia ze strony ludzkiej inteligencji, dopóki roboty nie wyjdą na ulicę i nie zaczną zabijać ludzi.