Odpowiedź :
Odpowiedź:
Rojaliści, zwolennicy władzy królewskiej. Podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej (1789-1799) stronnicy króla, z których część emigrowała i przy pomocy obcych dworów dążyła do stłumienia rewolucji.
Po upadku Napoleona I zwani także legitymistami (legitymizm), głosili pogląd o boskim pochodzeniu władzy monarchów chrześcijańskich. W Polsce zwolenników króla zwano regalistami.
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
rojaliści = to monarchiści, zwolennicy władzy królewskiej; po obaleniu monarchii we Francji (1792) dążyli do przywrócenia władzy królewskiej; na emigracji zabiegali o pomoc dworów europejskich w obaleniu rewolucji i organizowali powstania we Francji (Wandea).
purytanie=,to ruch reformatorski w łonie Kościoła anglikańskiego (1560–1660), dążący do usunięcia z Kościoła wszelkich cech katolicyzmu celem zachowania czystości doktrynalnej (łac. puritas, stąd nazwa) w duchu zasad pierwotnego kalwinizmu.
Dążyli do zapewnienia Kościołowi niezależności od władzy królewskiej, za co byli prześladowani przez Elżbietę I i jej następców, traktujących te dążenia jako przejaw opozycji polit; w XVII w.
Arystokracja = to najwyższa warstwa społeczna, która wykształciła się w starożytnej Grecji, podczas najazdu Dorów w 1200 r. p.n.e. Mianem arystokracji określa się zatem elitarną warstwę społeczną, zajmującą najwyższą pozycję w społeczeństwie,
nowa szlachta = to warstwa społeczna nie posiadająca tytułów szlacheckich, zaś znaczne majątki ziemskie. rojaliści - stronnicy króla, zwolennicy władzy królewskiej.
Wyjaśnienie:
Mam nadzieję że pomogłem