Odpowiedź:
Zamieniasz Waty na kW
45 W = 0,045 kW
Mnożysz przez godziny 5h i otrzymujesz kWh
0,045 kW * 5h = 0,225 kWh
Później mnożysz przez cenę 1 kWh
0,225 kWh * 0,55 zł = 0,12 zł = 12 gr
Telewizor bądąc włączony 5h zużyje 0,223 kWh za które trzeba będzie zapłacić 12 gr.
Odnośnie prądu to P = U * J
P = 45 W
U = 230 V przyjmujemy ogólne napięcie z gniazdka
I = U / P = 230V/45W = 5,1A
Zużycie pradu wynosi 5,1A
Wyjaśnienie: