Odpowiedź :
Zakupy:
bułka - x
8 bułek - 8x
chleb - 3x
Razem za 8 bułek i chleb zapłacił 7,70 zł
8x + 3x = 7,70
11x = 7,70 I:11
x = 0,7 zł
Odp. Jedna bułka kosztuje 0,7 zł
Zakupy:
bułka - x
8 bułek - 8x
chleb - 3x
Razem za 8 bułek i chleb zapłacił 7,70 zł
8x + 3x = 7,70
11x = 7,70 I:11
x = 0,7 zł
Odp. Jedna bułka kosztuje 0,7 zł