EskiUwU
Rozwiązane

mogę prosić o szybką odpowiedź?
Zadanie rozwiąż za pomocą równań.
Za 6 książek i 9 zeszytów zapłacono 156 zł. Zeszyt był o 6 zł tańszy od książki. Ustal, ile kosztowała książka, a ile - zeszyt.​



Odpowiedź :

dane:

- zakupy: 156zł

- 6 książek

- 9 zeszytów

- zeszyt jest 6 zł droższy od książki

szuk.: Ile kosztowała książka, a ile - zeszyt?

rozw. 156zł - 6*6zł=120zł

120zł/(6+9)=8zł

8zł+6zł=14zł

odp. Książka kosztowała 14zł, a zeszyt - 8zł.