Rozwiązane

Prosze o pomoc w zadaniu



Prosze O Pomoc W Zadaniu class=

Odpowiedź :

MrCaju

Odpowiedź:

Zamiana mocy urządzeń z [W] - wat na [ kW ] - kilowat

40 W = 0,04 kW

800 W = 0,8 kW

130 W = 0,13 kW

1300 W = 1,3 kW

Następnie wynik mnożysz przez 24 h ponieważ wtedy wyjdzie Ci ile kWh wychodzi na jeden dzień :

0,04 kW * 24h = 0,96 kWh

0,8 kW * 24h = 19,2 kWh

0,13 kW * 24h = 3,12 kWh

1,3 kW * 24h = 31,2 kWh

Potem wynik mnożysz to przez 30 dni

0,96 kWh * 30 = 28,8 kWh

19,2 kWh * 30 = 576 kWh

3,12 kWh * 30 = 93,6 kWh

31,2 kWh * 30 = 936 kWh

Następnie sumujesz wyniki :

28,8 kWh * 576 kWh + 93,6 kWh + 936 kWh = 1634,4 kWh

Ostatnim krokiem to pomnożenie sumy przez cenę za 1 kWh przyjmujemy że to 0,53 zł

1634,4 kWh * 0,53 zł = 866,23 zł

Za używanie urządzeń  przez 30 dni 24/7 zapłacisz 866,23 zł

Wyjaśnienie: