rozwiąż za pomocą równania
Adam zapłacił 9.60 zł za 2 chleby i kilka bułek. Jeden chleb kosztował 3.20 zł, a jedna bułka była 8 razy tańsza. Ile bułek kupił Adam ?​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

3,20:8 = 0,40 zł cena bułki

(9,60-3,20×2):0,40=8

odpowiedź Adam kupił 8 bułek